Orgazm ma rodzaj żeński

Orgazm ma rodzaj żeński

Orgazm ma rodzaj żeński
May 25, 2023

Orgazm, czyli szczyt seksualnej przyjemności. Mieszanka przyjemnych odczuć, koktajl hormonów i najlepszy sposób na wszelkie troski. Z biologicznego punktu widzenia to seria spontanicznych skurczy mięśni narządów płciowych połączona z wydzielaniem hormonów odpowiedzialnych między innymi za poczucie szczęścia – jednym słowem to szereg reakcji fizjologicznych, których celem jest zaspokojenie seksualne.

Jednak orgazm to coś więcej niż tylko biologia. To mistyczne połączenie kochanków, wyprawa na szczyt przyjemności, a także klucz do odbudowania swojego poczucia wartości (nie tylko poprzez stracone kalorie). Orgazm to też inspiracja do twórczego działania, a także doskonały sposób na poprawę nastroju.

Możliwość odczuwania orgazmu dotyczy obu płci. Z tym że – wbrew temu, co sądzono jeszcze na początku XX w. – seksualność kobieca zdecydowanie różni się od seksualności mężczyzn. Kobieta nie tylko potrafi osiągać orgazmy wielokrotnie, ale podczas jej orgazmu zachodzą inne rekcje chemiczne, które wyzwalają inne (niż u mężczyzn) uczucia. Stąd kobieta łatwiej uzależnia się od swojego kochanka, a także trudniej jest jej tworzyć tak zwane „luźne relacje łóżkowe”.

To powinno też Cię zainteresować: Seks za pieniądze

Orgazm po męsku

U mężczyzn podczas orgazmu do cewki pompowane jest nasienie, co wywołuje przyjemne uczucie pulsowania, jednak największą przyjemność, czyli tak zwane szczytowanie, mężczyzna odczuwa zwykle podczas przepływania przez członek nasienia, którego wynikiem jest wytrysk. Męski orgazm trwa zwykle krótko i chociaż zazwyczaj zakończony jest wytryskiem nie jest to regułą. U mężczyzny możliwy jest orgazm bez ejakulacji. Po orgazmie mężczyzna nie ma możliwości przeżycia kolejnego uniesienia, a jest to spowodowane tak zwanym okresem refrakcji, czyli niewrażliwości na bodźce. Dlatego też panowie po szczytowaniu chętnie zasypiają, nie mają ochoty na przytulanie czy dyskusje.

Orgazm kobiety

Zupełnie inaczej jest u kobiet, które nie tylko mogą przeżywać wielokrotne orgazmy, ale także mogą doświadczać różnych ich rodzajów. Co więcej mogą osiągać orgazm niemal bez końca (pod warunkiem, że starczy im siły fizycznej). Kobiety również mogą mieć wytrysk podczas orgazmu, a także mogą podczas orgazmu wejść w specjalny trans, czego nie doświadczają w takim stopniu mężczyźni. Co ciekawe u kobiet dużą rolę odgrywają wspomnienia udanego seksu z partnerem, które ułatwiają podniecenie, czego nie spotykamy u mężczyzn. Ponadto orgazm kobiety trwa zdecydowanie dłużej niż orgazm mężczyzny.

Zatem co dzieje się z ciałem kobiety podczas tego wyjątkowego uniesienia? U kobiety podczas orgazmu niekontrolowane skurcze rozładowują napięcie mięśni i uwalniają krew zgromadzoną w pobudzonych narządach płciowych. Jednak orgazm kobiecy jest sprawą bardzo indywidualną i każda kobieta odczuwa orgazm nieco inaczej. Ma to związek z tym, że każda z nas jest inaczej unerwiona. Jedne kobiety mają gęstsze unerwienie w waginie (wówczas łatwiej osiągają orgazm pochwowy), a inne mają gęstsze unerwienie na łechtaczce (wówczas szybciej dochodzą podczas stymulacji łechtaczki). Są też kobiety, które są najgęściej unerwione w okolicach krocza czy przy ujściu szyjki macicy. Każda kobieta pod tym względem jest inna, dlatego każda reaguje inaczej na dotyk i każda ma inne upodobania seksualne.

To powinno też Cię zainteresować: Fanty na ciele – kobieca biżuteria erotyczna

Orgazm-mózg-kobiecość

Kobiecy orgazm to szereg reakcji ciała i wzmożona produkcja hormonów takich jak m.in. oksytocyna i dopomina. Ten ostatni jest szczególnie ważny, być może dlatego nazywany bywa „feministycznym związkiem chemicznym w kobiecym mózgu”. Dopomina u kobiet wydzielana jest nie tylko podczas orgazmu, ale również w momencie, gdy spodziewamy się udanego seksu (wówczas nasz układa dopaminowy zostaje pobudzony). Hormon ten, gdy jest na odpowiednim poziomie w organizmie kobiety, przyczynia się do zwiększenia pewności siebie, wpływa na naszą twórczość, budowanie zdrowych relacji z ludźmi, wywołuje zadowolenie, satysfakcję i daje motywację do działania. Dobry orgazm może stać się bodźcem do podjęcia nowych wyzwań.

Poziom dopaminy po orgazmie u kobiet i mężczyzn jeszcze bardziej uwypukla różnice między płciami. U mężczyzn po seksie poziom dopaminy gwałtownie spada, a wraz z nim zainteresowanie seksem. U kobiety, która jest zdolna przeżywać wielokrotne orgazmy, dopamina jest dawkowana jak kolejne zastrzyki, które na nową ją pobudzają.

Kobieta po orgazmie może nie tylko czuć się bardziej atrakcyjna i pewna siebie. Może przede wszystkim znaleźć nowe rozwiązania, połączenia, których wcześniej nie dostrzegała. Udany seks zakończony bardzo dobrym orgazmem może nawet uzależniać, a bark orgazmu doprowadzić do frustracji czy depresji. Dlatego też tak ważne jest poznanie własnego ciała i własnych potrzeb.

Napisz odpowiedź